• Čo je Watsu?

Watsu je adaptácia shiatsu, japonskej relaxačnej metódy, ktorá zahŕňa praktizovanie určitých bodov podpory tela pomocou rúk, palcov, lakťov alebo kolená. Pokiaľ ide o časť, Watsu sa praktizuje v bazéne horúcej vody, blízkej telesnej teplote, praktizujúcim. Ide o to, že ju nesie ponorený. Jedna ruka okolo krku profesionála, druhá vo vode, "pacient" nechá ísť na kruhové pohyby a strečing.

"Ste v úplnej regresii a musíte sa dať nechať vykonávať praktizujúcim. Stretnutie je docela prekvapujúce, pretože sa staneš skutočnou gumovou bábikou, ktorá neustále mení pozíciu"popisuje Siska von Saxenburg.

  • Aké sú účinky Watsu?

Watsu vykonáva dýchacie práce na uvoľnenie svalov, chrbtice a zmiernenie bolesti. Neprítomnosť gravitácie, kvôli ponoreniu do vody, vyvoláva optimálnu relaxáciu. Táto prax má tiež psychologické účinky, ktoré poskytujú liečenie a blahobyt. "Tieto účinky sú prospešné mesiac"hovorí špecialista.

  • Kde je možné testovať Watsu?

Vo Francúzsku ponúka len zmiešané kúpele tento zmyselný zážitok. "Tento fenomén práve začína, no strediská sa pripravujú na to, aby ho začlenili do svojho programu. Nuxe v Paríži a thalasso v Bénodet (Finistère) to vyskúšajte"hovorí.

  • Koľko stojí náklady na dávky?

"Sumy nie sú nadmerné. Energetické kúpele v Paríži nedávno navrhli zasadnutie Watsu na 70 eur za hodinu. Ponuka nie je nevyhnutne drahšia ako masáž"vopred Siska von Saxenburg.

  • Kto môže testovať watsu?

Muži a ženy môžu skúsiť skúsenosť s watsu. Tehotné ženy sú obzvlášť znepokojené, pretože tieto skúsenosti im umožnia (znovu) nájsť pokoj a pokoj počas tehotenstva.