Testovali sme kurz HIIT. Zakrivenie kostí, sme pripravení rozlúštiť tento kardio a fitness trend, ktorý zviesť stále viac a viac športov. HIIT cestu, Jack!

Čo je HIIT?

HIIT nie je šport sám osebe. Je to tréningová technika konceptualizovaná japonským učiteľom Izumi Tabatou. Z tohto dôvodu Protokol Tabata, najznámejšou formou HIIT, ktorá pozostáva zo striedania osemnásobku maximálneho úsilia 20 sekúnd a zotavenia 10 sekúnd, pri intenzívnom tréningu len 4 minúty.

Vo francúzštine, Intervalový tréning s vysokou intenzitou prekladá na "vysoko intenzívny intervalový výcvik". Princíp: krátke sedenie, maximálne 30 až 45 minút, počas ktorých udržujeme stále úsilie, rozptýlené špičkami pri veľmi vysokej intenzite.

Je to ako beh v zlomku, ale platí pre všetky športy. Môžeme urobiť HIIT session plávania, kardio, cyklistiky, kulturistiky ... Crossfit je tiež forma HIIT.

HIIT: Prečo je menej školenia efektívnejšie?

"HIIT je ideálnym športom pre ľudí, ktorí pracujú dlho v kancelárii a nemajú čas na pravidelné tréningy na posilňovanie hmotnosti," hovorí tréner Tom Rivet. drokov parížskej športovej haly Front de Seine.

Ale ako je takéto krátke stretnutie postačujúce?

Po prvé, kvôli rôznorodosti pohybov: "HIIT je séria úplných pohybov, ktoré vyžadujú naraz všetky svaly tela, na rozdiel od svalových strojov, na ktorých sa svaly svalov pracujú", vysvetľuje nit.

Potom vďakaefekt popálenia. HIIT je tak intenzívny, že pomáha urýchliť bazálny metabolizmus až 24 hodín po tréningu. Telo pokračuje v spálení kalórií aj po relácii, aby sa zotavilo.Ako sa uskutočňuje relácia bodybuildingu HIIT? Testovali sme!

Ak chcete vedieť, ako používať HIIT na posilnenie svalov, šli sme vyskúšať kurz HIIT Force na Front de Seine.

Skôr ako začnete, pripojte k hrudníku senzor tepovej frekvencie. Náš tep sa objaví pod našim menom na obrazovke, ktorá prehliadne izbu. Cieľ: overiť, či sme "v červenej farbe". #PasdeTriche

Po desiatich minútach, kým sa tieto pohyby zopakujú, zaistíme, že za 30 minút začneme s vysokou intenzitou. V programe, série sautej drepy, drepy s hmotnosťou, vrhané ramená, čerpadlá, horolezec a štrbiny.

Vždy pokaždé opakujeme pohyb približne o 1m30, než prejdeme na ďalší. Sľúbil, je to pomalé.

brušné cvičenia oznámiť bezprostredný a šetriaci príchod strechingu.

Koľkokrát za týždeň musíte urobiť HIIT, aby ste získali svaly?

HIIT samotný nestačí na budovanie svalov. "Výcvik HIIT musí byť súčasťou vašich športových rutinných a pravidelných tréningov," hovorí Rivet.

Ak napríklad konáme 5 športových týždňov týždenne, tréner odporúča 2 zasadnutia HIIT.

Keď začneme, môžeme byť spokojní s reláciou HIIT v kombinácii s bodybuilding session. Takto účinne pôsobí kardio a svalová výstuž.

Začiatočník v HIIT: preventívne opatrenia

Profesor Tabata pôvodne predstavoval HIIT, aby zlepšil výkon japonského olympijského rýchlostného korčuľovania.

Takže je HIIT skutočne odporúčané priemerným športovcom, ktorým sme? Pre trénera Toma Riveta, áno!

"Ak sa začiatočník dostane do a HIIT relácia doma s videom, riskuje, že bude zranený. Ale s trénerom prispôsobujeme zaťaženie a intenzitu každému prípadu a nie je žiadne nebezpečenstvo, "hovorí.

Stručne povedané, pokiaľ to nie sú kontraindikácie lekárov, každý môže urobiť HIIT.

Kam ideme?